Bebek arrow Bebek Bakımı arrow Bebeklerde idrar ve dişkı sıklığı
Bebeklerde idrar ve dişkı sıklığı

Bebeklerde idrar ve dişkı sıklığı

Bebeğinizin ilk ayında dışkı sayısı fazla olabilir.Günde altı ila sekiz defa dışkılama görülür. Anne sütüyle beslenen bebeklerin dışkıları cıvık olur. Dışkı ilk günler yeşilimsi, Daha sonra altın sarısı renk alır. Mama ile beslenen bebeklerin dışkıları daha kıvamlı ve sıklığı daha azdır. Bu bebeklerde kabızlık da olabilir.

Bebeğin günde en az 6-8 kez idrar yapması gerekir.Bu beslenmenin yeterli olduğunu gösterir. Bir iki ay sonra bebek 2-3 günde bir de dışkılıyabilir, buda normaldir. Bebeklerin özellikle yenidoğanların altının değişitirilmesine özen gösterilmelidir. Sonradan pişik gibi hem anneyi uğraştıran ve bebeğin acı çekmesine neden olan pişik gibi bir dertle uğraşmamak için her idrar ve dışkılamadan sonra bebeğin altı değiştirilmelidir. Bebeğin altının vakit geçirilmeden değiştirilmesi anne ve bebek arasınadaki güven ilişkiisinde de olumlu rol oynamaktadır. Kız bebeklerin altları değiştirirllirken temizliğin önden arkaya doğru yapılması gerekmektedir.
 

Renkler Herkes İçindir

Sen De İzle

Giriş Formu


Şifremi unuttum !
Siz de bize katılır mısınız ? Kayıt Olun

iletişim

iletişim
Bebekler

Bebek aşı takvimi

Bebek aşı takvimi
Bumerang - Yazarkafe
Bebekler.name.tr bebek sağlığı, bakımı, bebek hastalıkları, bebeklerin gelişim süreçleri hakkında açıklayıcı bilgilerin bulunduğu sağlık sitesidir. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Profesyonel tıppi tanı ve tedavilerin yerine asla geçmez. Bilgilerin yanlış kullanımından meydana gelebilecek zararlardan içeriği yazanlar sorumlu değildir. Sitede yer alan yazılar izin alınmadan hiçbir mecrada kullanılamaz.